?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Гранада відома тим, що тут був останній осередок державних мусульман на Піренеях. Цьому сприяла захищеність ландшафтом (зокрема горами Сьєра-Невада, які я бачив засніженими) і близькість підтримки з Магрибу. Та зрештою Католицькі королі Ізабела Кастильська та Фердинанд Арагонський зібралися з силами і в результаті десятирічної війни вигнали звідси останнього еміра, Мохамеда XII, відомого як Боабділ. Переможцям дісталося арабське місто з чудовим палацом Альгамбра.

Альгамбра це дитинець міста, його град, Кремль. Вона розташована на горі, куди ми й підіймаємося. Ранок, і таки прохолодно, лише кілька градусів вище нуля:

Кажуть, що Боабділ, виходячи з фортеці через ці ворота, попросив замурувати їх, аби більше ніхто ними не вийшов. Ізабела виконала це прохання:Від Наполеона тут залишилися гармати його часів:Цей палац вколупали вже християни, а конкретно Карлос I, він же імператор Карл V:Хороша акустика всередині:Підходимо до власне палацу. Це ще не сади Хенераліфе, та й самі сади взимку не ті :)

Басейн нетипової форми:Вхід:Далі пропускаю купу несфокусованих фоток. Покажу лише те, що вийшло більш-менш:

Це XIII-XIV століття, до речі.Одне з найвідоміших місць в Альгамбрі:Оця фотка в мене, здається, вийшла як треба :)

Алюзії зі сталактитами невипадкові - подібне розцяцькування стелі мало нагадувати правовірним мусульманам, що Мухамед отримав божественні одкровення Корану, коли переховувався в печері:А тут вся сила арабського письма - здається лише воно здатне змішати візерунок з текстом:Кажуть, ці величезні дубові двері підвішено на такі влучні петлі, що вони, правильно змазані, відкриваються і дитиною, на противагу християнським брамам того часу:Тронна зала. Колись її розграбували. До того, як кажуть, її було оздоблено різнокольоровим дорогоцінним камінням, що створювало магічну гру світла:

Кажуть, оздоблювалася височенна зала в цікавий спосіб - замість будівельних лісів її було засипано піском, в який було заздалегідь закинуто певну кількість монет, тож робітники після завершення робіт мали додатковий стимул його прибрати :gigi:

Вдалині, здається, ліворуч, є вхід до сортиру. Маври знали гігієну, то як відомо, входило в ритуал :)Спершу Альгамбра мене не зачепила, але згодом я захопився хистом давніх майстрів:

Фонтан з левами, як видно з фото, на реставрації:Кажуть, так було облаштовано дах лазні, аби холодний конденсат не капав на розпарені спини :)Внутрішні дворики просто мегачарівні. Не сумніваюся, що іспанську культуру облаштування двориків-патіо запозичено саме в маврів:

А цей покій Ізабела переробила під себе:З балконів відкривається чудовий вид старого міста:

Тут були кухні. Виявляється, маври в приміщеннях кухонь не робили - не любили супутніх запахів:

Починаються сади Хенераліфе. Кого не вразить - прохання пам'ятати, що це XIV століття, а не XIX, це початки паркової культури.Вочевидь, навесні все це вигляда дуже класно. Ну а зараз вражає переважно хвоя:

Але Гранада то не лише Альгамбра з Хенераліфе. Прощаємося і йдемо далі:

Моє улюблене місце в Гранаді :)

Як заведено, Катедральний і таке інше:

Ві хочітє маніфєстаций, іх єсть у міня! :laugh: