?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Так, пані та панове, мушу визнати, що Станіславів - можливо, найкраще місто України. Я вражений доглянутістю і охайністю цього міста, його давньою та сучасною архітектурою. Є там щось, чого не вистачає кожному з нечужих мені міст - Вінниці, звичайно, Львову теж, та й Києву, власне.
Був я там учора, погода була цілком сприятлива для тривалих фоторейдів :)

В березні цього року я вперше в житті побував у Тернополі більше, ніж просто на пероні. Місто не вразило і з того склалося враження, що Івано-Франківськ як третій обласний центр Східної Галичини, має бути десь такий самий. Відповідно їхав я найбільше на унікальну для України ратушу в стилі функціоналізму з елементами ар-деко. Ну і так вийшло, що насправді все виявилося набааагато цікавіше :)

Але по порядку :)
Перший погляд на місто - з перону (купол вокзалу щось не дуже):З фасаду виглядає так (фотка не моя):Минаємо нецікаву привокзальну площу з простенькими неновими будиночками і бачимо ОЦЕ. Попри обшарпаний вигляд, це таки посполитий функціоналізм. Вхідні двері явно вказують, що це таки довоєнний будинок, а пізніше наслідування:Поряд зі старим цілком симпатичне нове:Милий пошарпаний модерн на вул. Лепкого:І навіть не пошарпаний:Тут вже починається те, що мені так сподобалося- охайність і доглянутість. Ідеальне невелике місто, що там говорити...
Найбільший готель міста, "Надія". Приклад того, як за бажання можна зробити веселою навіть совкову коробку:Навпроти готелю. Вулиця Тисменицька. Тут я почав кайфувати реально. То вам не осібнячковий модерн :)Початок "стометрівки"... То насправді 400 метрів пішохідної вулиці Незалежності. Я був не готовий побачити все, що там побачив. Через дерева не все вийшло повноцінно засняти, але там нереально круто. Десь нагадує, якщо брати по Україні, льввський проспект Шевченка, але таке не чекаєш побачити в меншому місті:

В тій кав'ярні я пізніше присів з зеленим чайком та струделем-маківником перед тим як, петляючи, вирушити на вокзал. А зараз я просто зауважую доглянутий і блискучий функціоналізм - у Львові він найчастіше просто сірий:


Просто сіруватий будиночок, але вилизаний:


Іспанське сполучення старого і нового, me gusta:Перспектива вулиці Незалежності:Взагалі, ці тони нагадали мені данський Орхус, де я був у липні. Але в Орхусі, приміром, майже немає бруківки:Щось польське, але замутне і чепурне:Функціоналізм і щось новіше. Стан - супер!Однохвилинка донецької естетики в моєму треді:

Оці два будиночки насправді ще австрійської доби і путівник називає їхній стиль протоконструктивізмом. Гм...

Не знаю, чи радянський функціоналізм, чи польської доби, але тут навіть радянщина має смак - на диво:Магазини позакривані, бо то була неділя:

Отут всередині дуже круто, дійсно таки пасаж:Ось фотка зсередини (не моя):Дуже схоже, що довоєнне. Цікаво:Фонтан. Досить круто :)Підходжу до майдану Шептицьких:Катедральний. Особливість франківських церков - через побожність городян у церквах аншлаг, а тому службу ретранслюють на вулицю :)Фонтан із Богородицею:Костел Непорочного Зачаття Діви Марії, XVII століття. Нині - музей сакрального живопису:Майдан Шептицьких:Ще трохи Барселони:Такі тут лазні:Далі трохи простішими і торговими вулицями:

Трикутний балкон - дуже популярна тут риса ар-деко. Me gusta :)


Місто в процесі. Це вже ніяк не австрійське і не польське місто, без дбайливої руки від минулого лишилися б руїни, та й нового збудовано чимало:Знову музей-церква:Одна з давніших будівель:Одна з новіших:Вулиця:Знову не зрозуміти, чи-то сучасне, чи-то ар-деко відреставроване:І тут:Площа Ринок. Ну геть чисто Данія :)Ратуша:

Колишній вірменський костьол, нині храм УАПЦ. Відповідно, помолився там і я:

Знову майдан Шептицьких:
Залишки колишньої фортеці, відреставровані. То був не пафосний "Кремль", а утилітарна фортеця за всіма канонами другої половини XVII століття:

Поряд:Навпроти:А це вже зовсім з іншого боку:Прикольна надбудова:Заради об'єктивності - не весь Станіславів однаково корисний:

Залишки укріплень палацу Потоцьких - власників міста:Серед гармидеру реставрації впіймав таке:Знову Ринок:На вулиці Вірменській, біля колишнього костьолу:
Вулиця Січових Стрільців, по-моєму:

Готель "Дністер", я його вже показував з іншого ракурсу. Це також раціональна сецесія (раціональний модерн), названий місцевими "протоконструктивізмом", 1913 рік. Тут перебували владні органу ЗУНР, бо Станіславів був її столицею тривалий час:Шкло :)

Сучасна забудова:Ще модерн:

Суміщення нового і старого :)Гасло істориків і судочинців. Тут рулять останні:Дві останні фотки - храм УПЦ КП з тилу:
Comments

( 2 comments — Leave a comment )
posterrr
Sep. 19th, 2012 06:12 pm (UTC)
Класнюче місто!

звіт класний, тільки трохи аж втомився до кінця дивитись)

kelepm
Sep. 19th, 2012 07:12 pm (UTC)
Відсутність лаконізму - головний недолік моїх звітів. На форумах це компенсується розділенням на сторінки, а тут важче :)
( 2 comments — Leave a comment )