?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Приїхавши сучасним рейсовим автобусом з Варшави, о 8:30 у понеділок 15 квітня (до речі, Литва живе за нашим часом) я вже був у Вільно, Вільні, чи Вільнюсі :)

На жаль, перша фотка буде така, бо саме так виглядає площа перед автомобільним вокзалом. Вражає, чи не так? :)
Власне, не треба непритомніти і закривати мій запис, бо я практично завжди показую фотки в хронологічній послідовності, а відтак нормальне ще попереду. А зараз Вільнюс без прикрас:Місцева двірцева площа:

Проминаємо зону сутінків :)

Похмільний Вільнюс ранку понеділка:Це типу нота, але виглядає ніби люлька. Як-то кажуть, "з завтрашнього дня кидаю":

Дух Підзамчого:Околиці мого готелю:Там само. Так і не з'ясував, що то за яйце (Андерс на ФУПі підказав, що символ відродження міста). Захаращений куточок неподалік від центру...

Автентичненько:Католицька Церква Всіх Святих (1631 рік, барокко):Околиці (сквер Жертв Гетта). Давня забудова:Виходжу на вулицю Вокечу (Німецька вулиця, за СРСР Музейна):

Хрущо-функціоналізм, такі незрозумілі будиночки я ще в Троках зустріну:

Храм св. Катерини (XVII століття):

Знову закапелки Старого Міста:

І з подвір'я. Не знаю, що це, але класно:1912, а вигляда автентично:Палац Радзивіллів (в нашій традиції Радивілли, але рідко використовується):Ще Радзивіли:

Вулиця Вільняус, дуже достойний ансамбль:

Зайшов глянути білорусів, перекинутися кількома словами, але жодних слідів музею не знайшов, прикро:Сучасна надбудова над еклектичними будиночками:

Проспект Гедиміна і околиці:

Сліди Росії :)

Вхід до театру або "За вами вилетіли":

Виходжу на Архікатедральну площу. Ні, це не театр, це Архікатедральний, кінець XVIII століття:Перспектива проспекту Гедиміна. Все-таки це специфічно російськоімперська забудова, бо якесь воно таке рідне :)

Архікатедральний і його дзвіниця:

Архікатедральна площа:

Стик собору і княжого палацу. Сіріша - капелла св. Казиміра, поч. XVII cт. (сам Катедральний - кінець XVIII):Продовження читайте тут