?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Отож, Жовква (по-польському Жулкєв, єретична назва впродовж сорока совкороків - Нестеров) цікава своєю історією і уродженцями. Станіслав Жовкевський - шляхетський магнат, великий коронний гетьман, грізний воєначальник часів Московської Смути, типовий представник Gente Ruthenus natione Polonus (русин за кров'ю, нації польської) отримав від короля привілей на заснування тут - на північ від Львова, міста імені себе, і зробив з нього один із взірців ідеального ранньомодерного міста (такими ще вважають Станіславів-Франківськ Потоцьких і не знаю чий Самбір).

Нині Жовква має безліч речей, яких не чекаєш побачити в 14-тисячному містечку :)
Але по порядку :)
Приїхали, перший погляд:
Не пам'ятаю, що за монастир, він на реставрації, ми туди ще повернемося:ВНЕЗАПНО :)

Виходимо вже й на Вічеву Площу:Тут був ганебний стовп :-[Міська Ратуша:Русопятам привіт!Власне, увійшли на територію замку. Він був на той момент проти сонця, тому я не сфоткав його з фасаду.

Автентично :)Фрагмент дерев'яного водогону:Подвір'я замку ще не надто реставроване:А ось і брама замку (з подвір'я) з головним корпусом:Ніби в Середньовіччі:Мур з боку міста. Все відреставроване і не до кінця оригінальне:

Існує апокрифічна легенда, ніби Хмельницький народився в Жовкві:Несередньовічний пейзаж з відновленої бійниці:Вийшовши з замку, йдемо вуличкою милих осібнячків кінця XIX-поч. XX ст. Українських власників тут було чи не половина:

І функціоналізм:

Покружлявши житловими кварталами, повертаємося до старої частини з її пафосними церквами:...і потужними :)Це герб Тупа Підкова (з поміж іншого, герб Мацька і Збижка з Богданцю в "Хрестоносцях" ), не знаю, чий саме:Храм римокатолицький, тут спілкувалися з однією бабцею, наполовину полькою, яка повідала україно-польським суржиком, яка руїна тут була за Совку і як її зцілило святе місце:

Так, місто тісно пов'язане з іменем Яна Собєського, який любив тут бувати. А це могила його сина Якуба:В дзеркалі в центрі - я :-[

Це вже церква:Місцева синагога:Тут ми вже перекусили:

І прощальний погляд :)