?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Їдемо далі. Каунас!

Їхав у цьому, заплативши 33 літи (десь трохи більше 100 грн) другим класом (при тому що в Троки третім було взагалі 10 літ) за квиток відразу в два кінці:


Вокзал і привокзальний район виглядають якось не дуже (особливо після такого вагону), біля вокзалу розташований риночок, який, хоч і незасраний, але вже біля входу нас зустрічає шансоноподібна російська музика.Зате функціоналізм. Початок проспекту Вітовта з обох боків:

Біля вокзалу:У Вінниці біля вокзалу теж є подібний будиночок, але гола цегла:

Вже трохи тепліше:Функціоналізм тут всеосяжний і всеперемагаючий:Але щось влізло:Дійшов до парку і зустрів Благовіщенський собор:

Цікаво, раніше не звертав уваги - таке секціювання вікон, кілька малих замість одного великого:


Мабуть у багатьох Прибалтика асоціюється з такими будинками. В мене також :)Забудова старшає:А це просто шедевр, чи-то функціоналізму, чи-то ар-деко, а скоріше на стику:Від вулиці Кейстута до вулиці Гедиміна:... до такої величної громадини:Це Собор Архангела Михаїла, збудований в 1895 році для гарнізону як православний, а нині римо-католицький:Початок Лайсвейс-алеї, чи-то пак Алеї Свободи, довжелезної і мальовничої пішохідної вулиці, що ьтягнеться від привокзалля і до пішої вулиці Вільняус, яка впирається вже в місцеву площу Ринок:Щось таке:Перспектива Лайсвейс-алеї зі східців місцевого Михайлівського:Михайлівський зередини:Початок Лайсвейс-алеї зліва:Рушаю вздовж алеї:

Місцева тоталітарна архітектура:Михайлівський з алеї:Досить цікаві функціоналістичні варіації:

То я вже повертаю на вулицю Дауканто, щоб вийти на Неман і на острів-паркПішохідний міст над набережним проспектом Короля Міндовга:На розі Дауканто і Міндовга стоїть пафосна сталінка:... і не одна:Проспект Короля Міндовга в бік залізниці, попереду громадина ТРЦ Акрополіс:На мості багато прикутих ланцюжків з написаними на замках іменами наречених. Мабуть, місцева традиція:Затока-протока Неману:Жальгіріс-арена на острові-півострові:А це вже власне Неман:Місто з острова. Безперечна домінанта міста біліє зверху - Церква Воскресіння Христового, на знак подяки за литовську незалежність, розпочата ще в 1920-х, але завершена лише в 2005 році:Якась промзона. Бр-р...Повертаюся в місто:Тоталітарна штучка, ансамбль історичного музею 1936 року на вулиці Донелайчо. Коли я побачив цю споруду, зразу навіялися думки про щось франкістсько-сталінсько-гітлерівське. Так і є - в 1926 році там стався авторитарний переворот, а подібні режими в своїй архітектурі любили давити авторитетом:

Шкода, що не літо:Симбіоз старого і нового:Заходжу до книжкового в цьому будинку:А тепер звертаємо увагу на те, що литовською в світі розмовляє хіба 3 мільйони людей, але всі ці розвали книжок - литовською. Мені соромно за нас :(Виходжу:Здається, театр:Продовження читайте тут